جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

پلیمرهای مهندسی

پلیمرهای مهندسی

شرکت پارس نسیم گیلان در سال ۱۳۹۲ به منظور تأمین مواد اولیه تولیدکنندگان صنایع پلیمری (انواع پلیمرهای مهندسی، افزودنی‌های PVC، تیتان و پیگمنت) تأسیس شد. این شرکت همواره درصدد است در کنار عرضه‌ی مداوم مواد اولیه با بالاترین کیفیت و نازل‌ترین قیمت، تولیدکنندگان را در بهینه‌سازی فرمولاسیون یاری نماید.

Pars Nasim Gilan - (4)

درباره پلیمرهای مهندسی بیشتر بدانید:

تعریف پلیمرهای مهندسی
پلیمرهای مهندسی گروهی از مواد پلاستیکی هستند که خواص مکانیکی و حرارتی بهبود یافته و عالی دارند که آن ها را برای انواع کاربرد های مهندسی ایده آل می سازد. در حالیکه ساخت این پلاستیک های مهندسی بسیار ساده تر است.

بر خلاف پلاستیک های مرسوم، پلاستیک های مهندسی توانایی تحمل گرما و تنش را دارند که آنها را به ماده ای عالی برای ساخت ظروف و بسته بندی تبدیل می کند. به این پلیمرها ترموپلاستیک نیز می گویند. پلاستیک مهندسی برای عملکرد برتر بر اساس حداقل یک معیار مانند جذب شوک یا مقاومت شیمیایی طراحی شده است، به همین دلیل است که پلاستیک های مهندسی دسته ای جدا از پلاستیک های مرسوم تشکیل می دهند. پلیمر های مهندسی توسط شرکت های تولیدی به عنوان مواد اولیه استفاده می شوند. آنها در معرض دماهای بالا قرار می گیرند، ذوب می شوند و برای تولید محصولات قابل استفاده قالب گیری می شوند.

خواص پلیمرهای مهندسی
– فرآیندپذیری عالی و شکل پذیری آسان (افزایش سرعت تولید و صرفه جویی در هزینه)
– مقاوم در برابر ضربه و انعطاف پذیری بالا
– ماشین کاری عالی و پایداری ابعادی
– مقاومت خوب در برابر سایش
– مقاومت شیمیایی خوب
– خواص مکانیکی خوب
– استحکام بالا
– سبک وزن
و…
کاربرد پلیمرهای مهندسی
– هوافضا و هواپیما
– اتومبیل
– لوازم خانگی
– قطعات الکتریکی
– ابزار پزشکی
– چتر نجات
– صنایع روشنایی
– پوشش مصنوعی غذا
– الیاف لباس
– پرینتر سه بعدی
و…
انواع پلیمرهای مهندسی
پلاستیک های مهندسی همه شبیه هم نیستند، در واقع طیف گسترده ای از این مواد وجود دارد. در ادامه برخی از این انواع پلیمرها آورده شده است:

پلی بوتیلن ترفتالات (PBT)
پلاستیک PBT یکی از سخت ترین پلاستیک های مهندسی است. پایداری شیمیایی، مقاومت مکانیکی، ویژگی های عایق الکتریکی و پایداری حرارتی بسیار خوبی دارد. به طور گسترده ای در لوازم خانگی، قطعات الکتریکی و صنعت خودرو استفاده می شود. پلاستیک PBT به صورت ساده (Resin 1090)، تقویت شده با الیاف شیشه (۱۱۰G20) و ضد شعله (۲۰۱G30 202) برای مصارف مختلف تولید می شود.

پلی متیل متاکریلات (PMMA)
ساختار مولکولی PMMA

PMMA، همچنین به عنوان اکریلیک شناخته می شود و یک ماده پلیمری پلاستیکی مهم است. شفافیت خوب، پایداری شیمیایی و مقاومت در برابر آب و هوا، رنگرزی آسان، سختی و براقیت سطح بالا، پردازش آسان و ظاهری زیبا دارد. به طور گسترده ای در صنعت ساخت و ساز استفاده می شود. PMMA با مقاومت حرارتی بالا (IH830) در صنایع مختلف بطور گسترده استفاده می شود.

پلی آمید (PA)
ساختار مولکولی PA

پلی آمید ۶.۶ و پلی آمید ۶ و ترکیبات آن ها و پلاستیک مهندسی هستند که با مقاومت مکانیکی بالا، سفتی و مقاومت در برابر حرارت مشخص می شوند. حتی در دماهای پایین، پلی آمیدها چقرمگی بالایی دارند و پردازش آن ها آسان است. PA در گریدهای مختلف صنعتی و بهداشتی تهیه می شود. گریدهای بهداشتی PA با ویسکوزیته کم (J2500Z)، ویسکوزیته متوسط (J2800F) و ویسکوزیته زیاد (J3200M) برای مصارف بهداشتی از جمله، پوشش های مصنوعی غذا، روکش سوسیس و کالباس، بسته بندی های دارو و … استفاده می شود.

پلی کربنات (PC)
پلاستیک PC گروهی از پلیمرهای ترموپلاستیک حاوی گروه های کربنات در ساختار شیمیایی است. پلی کربنات مورد استفاده در مهندسی یک ماده قوی و سخت است و برخی از گریدها از نظر نوری شفاف هستند. پردازش، قالب گیری و ترموفرم شدن آنها آسان است. پلی کربنات یک ماده عایق الکتریکی خوب با مقاومت حرارتی و مقاوم در برابر شعله است. در محصولات مختلف مرتبط با سخت افزار برق و مخابرات استفاده می شود. دومین کاربرد بزرگ پلاستیک PC، صنعت ساخت و ساز است، مانند لامپ های گنبدی، پنجره های شیشه ای تخت یا منحنی، و دیوارهای عایق صدا.

ساختار pc

پلی اتیلن ترفتالات (PET)
پلاستیک PET یکی از رایج ترین رزین های پلیمری ترموپلاستیک است. این ماده در الیاف لباس، ظروف برای مایعات و مواد غذایی، مواد ترموفرمینگ در تولید و رزین های مهندسی که با الیاف شیشه متصل شده اند استفاده می شود.

ساختار pet

پلی اکسی متیلن (POM)
پلاستیک POM یک ذره پلاستیکی سفید یا سیاه با سختی بالا، استحکام بالا و مقاومت در برابر سایش بالا است. POM عمدتا برای چرخ دنده ها، یاتاقان ها، قطعات خودرو، ماشین آلات، قطعات داخلی ابزار و سایر محصولات با عملکرد اسکلتی (ساختمانی) استفاده می شود.

ساختار پلی استال

اکریلونیتریل بوتادین استایرن (ABS)
پلاستیک ABS یک ترپلیمر از اکریلونیتریل (A)، بوتادین (B) و استایرن (S) است. محتوای نسبی سه مونومر را می توان به طور دلخواه برای ساخت رزین های مختلف تغییر داد. پلاستیک ABS یکی از مواد اصلی برای چاپ سه بعدی است. دلیل اینکه می تواند برای چاپ سه بعدی قابل مصرف شود، ویژگی های آن مانند مقاومت در برابر حرارت، مقاومت در برابر ضربه، مقاومت در برابر دمای پایین، مقاومت شیمیایی، خواص الکتریکی عالی، اندازه محصول پایدار و غیره است.

ساختار ABS

پلی فنیلن سولفید (PPS)
پلاستیک PPS یک پلاستیک مهندسی ویژه ترموپلاستیک با خواص جامع عالی است. معمولاً پودر سفید با پایداری شیمیایی خوب، عایق الکتریکی عالی، رنگ آمیزی، مقاومت در برابر آب و پایداری شیمیایی خوب است. توسط اکثر نمک های اسیدی و قلیایی فرسایش نمی یابد، مگر توسط اسیدهای اکسید کننده قوی، مانند اسید سولفوریک غلیظ، اسید نیتریک غلیظ.

ساختار pps

پلی فنیلن اکسید (PPO)
پلاستیک PPO یکی از پنج پلاستیک مهندسی عمومی در جهان است. دارای مزایای سفتی بالا، مقاومت در برابر حرارت بالا، مقاومت در برابر شعله، استحکام بالا و خواص الکتریکی عالی است. علاوه بر این، PPO همچنین دارای مقاومت در برابر سایش، غیر سمی بودن، مقاومت در برابر آلودگی و غیره است.

ساختار ppo

پلی اتر کتون (PEK)
پلاستیک PEK یک ترموپلاستیک نیمه کریستالی و مهندسی با کارایی بالا است. PEK دارای ثبات ابعادی حرارتی بالا، اشتعال پذیری کم، مقاومت شیمیایی عالی و خواص مکانیکی عالی در محدوده دمایی وسیع است. PEK به طور گسترده ای در صنایع هوافضا، هواپیما و خودرو برای اجزای ساختاری با نیاز به بار بالا، مانند بوش، چرخ دنده، شفت، یاتاقان و غیره استفاده می شود.

ساختار pek

خرید و فروش پلاستیک‌های مهندسی
شرکت پارس نسیم گیلان از معتبرترین شرکت های وارد کننده انواع پلیمر مهندسی است. فروش پلیمرهای مهندسی از جمله، پلی آمید (PA)، پلی اتیلن ترفتالات (PET)، پلی متیل متاکریلات (PMMA) و … در شرکت پارس نسیم گیلان انجام می شود. برای خرید این پلیمر ها می توانید با ما تماس حاصل فرمایید.

پارس نسیم گیلان

برای دریافت مشاوره و استعلام قیمت می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

مشاوره و ثبت سفارش

محصولات پارس نسیم گیلان

مشاهده تمام محصولات پارس نسیم گیلان