جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

اپتیکال برایتنر

اپتیکال برایتنر

شرکت پارس نسیم گیلان در سال ۱۳۹۲ به منظور تأمین مواد اولیه تولیدکنندگان صنایع پلیمری (انواع پلیمرهای مهندسی، افزودنی‌های PVC، تیتان و پیگمنت) تأسیس شد. این شرکت همواره درصدد است در کنار عرضه‌ی مداوم مواد اولیه با بالاترین کیفیت و نازل‌ترین قیمت، تولیدکنندگان را در بهینه‌سازی فرمولاسیون یاری نماید.

اپتیکال برایتنر OB1

درباره اپتیکال برایتنر بیشتر بدانید:

اپتیکال برایتنر (Optical Brightener) چیست؟
برای خرید اپتیکال برایتنر با شرکت پارس نسیم گیلان فعال در زمینه فروش افزودنی های pvc تماس بگیرید.روشن کننده های نوری ترکیبات آبدوست با سمیت آبی کم هستند که با نام های تجاری دیگر، فلورسنت برایتنر، سفید کننده فلورسنت شناخته می شوند. اپتیکال برایتنر ها مولکول های آلی بزرگ و عمدتاً از مشتقات دی آمینو استیلبن آنیونی (DAS) یا دی استریل بی فنیل (DSBP) هستند. اپتیکال برایتنرها به صورت پودری به رنگ سبز و سبز مایل به زرد هستند.

پودر براق کننده یا اپتیکال برایتنر

مکانیسم اپتیکال برایتنر
براق کننده های نوری ترکیبات آلی هستند؛ که وقتی روی یک بستر وجود دارند، عمدتاً نور ماوراء بنفش نامرئی را در محدوده ۳۰۰-۴۰۰ نانومتر (nm) جذب می‌کنند و دوباره در نور فلورسنت مرئی بنفش تا آبی ساطع می‌کنند تا ظاهری درخشان ‌تر و تازه ‌تر ایجاد کنند. آنها برای روشن کردن رنگ ها یا پوشاندن زردی در محصولات استفاده می شود.

انواع اپتیکال برایتنر
اپتیکال برایتنرها را می توان براساس ساختار شیمیایی یا روش کاربرد آن ها دسته بندی کرد

آن ها را بر اساس روش کاربرد می توان به دو گروه بزرگ طبقه بندی کرد:

_ روشن کننده مستقیم

_ روشن کننده پراکنده

۱) روشن کننده های نوری مستقیم عمدتاً مواد محلول در آب هستند که برای روشن کردن الیاف طبیعی و گاهی اوقات برای مواد مصنوعی مانند پلی آمید استفاده می شود.

۲) روشن کننده های نوری پراکنده عمدتاً در آب نامحلول هستند و مانند رنگ های پراکنده از آنها برای رنگ آمیزی انبوه استفاده می شود. آنها برای مواد مصنوعی مانند پلی آمید، پلی استر استات استفاده می شوند.

بر اساس تعداد گروه های سولفونیک، درخشان کننده ها را می توان به سه نوع اصلی طبقه بندی کرد:

عوامل روشن کننده نوری دی سولفونه
این دسته از دو گروه سولفونیک تشکیل شده اند. این عوامل به دلیل ترکیب شیمیایی که دارند ماهیت آبگریز دارند. به عبارت ساده تر، حلالیت این براق کننده ها بسیار کم است.

تترا سولفونه
این براق کننده ها توسط چهار گروه سولفونیک ساخته می شوند. این نوع از روشن کننده ها میل ترکیبی متوسط و حلالیت خوبی از خود نشان می دهند. این دسته از براق کننده ها معمولاً در کاغذ و مقوا استفاده می شود.

هگزاسولفونه
این دسته از شش گروه سولفونیک ساخته می شوند. در نتیجه، این براق کننده ها حلالیت قابل توجهی از خود نشان می دهند و در پوشش های خشک استفاده می شوند. آن ها بیشتر در مناطقی استفاده می شوند که روشنایی بالا مورد نیاز است.

برای خرید اپتیکال برایتنر و استعلام قیمت میتوانید از فرم استعلام قیمت پارس نسیم گیلان استفاده نمایید.

انواع اصلی روشن کننده ها
تریازین استیلبن ها (دی، تترا یا هگزا سولفونه)
کومارین
ایمیدازولین ها
دیازول ها
تریازول ها
بنزوکسازولین ها
بی فنیل-استیلبن ها
عوامل موثر بر فرآیند براق کننده ها
PH محیط
دمای محیط، و
زمان مورد نیاز برای فرآیند
کاربرد اپتیکال برایتنر
قبل از خرید اپتیکال برایتنر با کاربرد های اپتیکال برایتنر آشنا شوید.

بهبود رنگ پلاستیک ها (کاهش زردی محصول)
سفید کننده شوینده
براق کننده کاغذ
سفید کننده الیاف (داخلی، اضافه شده به مذاب های پلیمری)
سفید کننده پارچه (خارجی، اضافه شده به پوشش پارچه)
افزودنی اصلاح کننده رنگ یا روشن کننده در فرمول های آرایشی پیشرفته (شامپو، نرم کننده، آرایش چشم)
کاربرد , تاثیر شفافیت اپتیکال برایتنر

اپتیکال برایتنر در صنعت شوینده
بزرگترین نیاز درخشان کننده ها، سفید کردن لباس ها است و بنابراین جای تعجب نیست که صنعت شوینده بزرگترین استفاده کننده از روشن کننده های فلورسنت است. همانطور که همه ما تجربه کرده ایم، لباس ها در طول زمان سفیدی طبیعی خود را از دست می دهند. در نتیجه روشن کننده های نوری نه تنها برای محافظت از سفیدی، بلکه برای افزایش آن با تبدیل رنگ های کم تراکم به رنگ هایی با تراکم بالاتر استفاده می شوند.

اپتیکال برایتنر در صنعت نساجی
یکی دیگر از کاربردهای قابل توجه روشن کننده ها در صنعت نساجی است که در آن هر پارچه قبل از پردازش باید سفید شود؛ زیرا مواد اولیه پر از ناخالصی های ناشی از آفت کش ها، گرد و غبار چسبیده به پارچه در هنگام حمل و نقل است. همچنین در پارچه هایی که از ناخالصی های حیوانی به دست می آیند مانند چربی های حیوانی، ترشحات و غیره، باید حذف شوند. با این حال، بلیچینگ باعث سفید شدن کامل نمی شود، که منجر به استفاده ضروری از عوامل روشن کننده نوری می شود.

اپتیکال برایتنر در صنعت کاغذ
مواد خام کاغذ اغلب از ناخالصی هایی مانند تکه هایی از چوب بامبو و چوب تشکیل شده است. این ناخالصی ها روشنایی کاغذ را کاهش می دهند و به همین دلیل است که این بخش فرصت زیادی را برای تولید کنندگان روشن کننده نوری ایجاد می کند.

اپتیکال برایتنر در صنعت پلاستیک
روشن کننده های نوری در محصولات پلاستیکی برای اهداف مختلف استفاده می شوند. آن ها سال هاست که در بهبود رنگ پلاستیک های مختلف استفاده می شوند. می توانند زردی ذاتی پلیمرهای بی رنگ را بپوشانند یا رنگ منحصر به فرد و قوی را به محصولات پلاستیکی خاص ببخشند. برای انتخاب غلظت صحیح باید دقت شود، زیرا سازگاری روشن کننده های نوری به طور قابل توجهی بین بسترهای پلیمری مختلف متفاوت است. مصرف بیش از حد ممکن است باعث ناسازگاری هایی شود که منجر به مهاجرت و همچنین از بین رفتن اثر سفید کننده می شود.

اپتیکال برایتنر در پلیمر

خرید و فروش اپتیکال برایتنر
تولید کنندگان صنعتی و تجاری، که به ظاهر و کیفیت محصولات خود اهمیت می دهند می توانند برای خرید اپتیکال برایتنر و اطلاع از قیمت سه گرید پر فروش اپتیکال برایتنر، OB1، FP 127 و OB با شرکت پارس نسیم گیلان تماس حاصل فرمایند و یا از فرم استعلام قیمت استفاده نمایید.

پارس نسیم گیلان

برای دریافت مشاوره و استعلام قیمت می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

مشاوره و ثبت سفارش

محصولات پارس نسیم گیلان

مشاهده تمام محصولات پارس نسیم گیلان