جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

افزودنی‌های پلیمری

افزودنی‌های پلیمری

شرکت پارس نسیم گیلان در سال ۱۳۹۲ به منظور تأمین مواد اولیه تولیدکنندگان صنایع پلیمری (انواع پلیمرهای مهندسی، افزودنی‌های PVC، تیتان و پیگمنت) تأسیس شد. این شرکت همواره درصدد است در کنار عرضه‌ی مداوم مواد اولیه با بالاترین کیفیت و نازل‌ترین قیمت، تولیدکنندگان را در بهینه‌سازی فرمولاسیون یاری نماید.

درباره افزودنی‌های پلیمری بیشتر بدانید:

نقش افزودنی‌های پلیمری
چرا خرید افزودنی‌های پلیمری و pvc در حال حاضر اهمیت بیشتری پیدا می‌کند؟ در عصر حاضر، تمام فعالیت‌های زندگی ما حول پلیمرها و مواد پلاستیکی می‌چرخد. با این حال، مواد پلیمری خالص دارای خواص نامناسب برای چنین طیف وسیعی از کالاها و کاربردهای تخصصی هستند. خواص یک ماکرومولکول را می‌توان با ترکیب مواد افزودنی در فرمولاسیون آن‌ها تنظیم کرد تا هم فرآیندپذیری و هم استفاده‌ی نهایی آن‌ها را بهبود بخشید.


افزودنی‌ها در فرمولاسیون پلیمری
مواد افزودنی برای فرمولاسیون پلیمری معمولاً به اشکال مختلف یافت می شوند، یا به صورت جامد (پودر، پولک، دانه، گرانول، کره، امولسیون) یا به ندرت در حالت مایع. شکل نهایی افزودنی تحت تاثیر روش تولید یعنی اکستروژن، گلوله ‌سازی، آسیاب کردن، پاشیدن یا پوسته ‌ریزی است.

چالش های اصلی ترکیب پلیمری کاهش گرد و غبار، افزایش کیفیت پراکندگی و بهینه سازی دوز است. افزودنی ها در ترکیب پلیمری باید از همگنی و پراکندگی بالا، مقاومت مکانیکی مناسب و عدم تفکیک در ماتریس پلیمری برخوردار باشند.

ادغام مواد افزودنی در ماتریس پلیمری را می توان در مراحل مختلف پردازش پلیمر انجام داد: در طول تولید پلیمر در داخل راکتور، در مرحله پردازش گلوله های پلیمری با میکسر یا اختلاط. افزودنی ها را می توان مستقیماً روی سطح محصول نهایی نیز اعمال کرد.

انواع افزودنی های پلیمری و PVC
افزودنی های پلیمری را بر اساس عملکرد می توان به صورت زیر طبقه بندی کرد:

– نرم‌کننده‌‌ها (Plasticizer)
– کمک فرآیند (Processing Aid)
– اصلاح‌کننده ضربه (Impact Modifier)
– براق کننده‌ها (Optical Brightener)
– پر کننده‌ها (Filler)
– تأخیر دهنده‌‌های شعله (Flame Retardant)
– پایدارکننده‌‌های حرارتی (Stabilizer)
– عوامل ضد الکتریسیته ساکن (Antistatic Agents)
– عوامل پف‌زا (Blowing Agents)
– روان ‌کننده‌ها (Lubricant)
– عوامل هسته‌زا (Nucleating Agents)
– عوامل شفاف کننده (Clarifying Agents)
– پیگمنت (رنگ) (Colorants)
– عوامل شبکه‌ای کننده (Crosslinking Agents)
– مقاوم در برابر اشعه‌ی ماورابنفش (Anti UV)
– بو (Odor)
– ضد مه (Anti fog)

 

مزایای استفاده از ادتیوهای پلیمری
– بهبود مقاومت ضربه
– افزایش استحکام و سختی
– افزایش مقاومت حرارتی
– ضد شعله
– بهبود کیفیت سطح
– فرآیندپذیری آسان
– کاهش هزینه
– افزایش مقاومت آب و هوایی
و…

کاربرد ادتیوهای پلیمر و پی‌وی‌سی
ترکیب پلیمرها با مواد افزودنی، آن‌ها را برای کاربردهای تخصصی آماده می‌کند. صنعت پلاستیک، پرکاربردترین صنعت در زمینه استفاده از ادتیوهای پلیمری است. در زیر به چند نمونه از این کاربردها اشاره شده است:

– درب و پنجره
– انواع لوله ها
– فیلم و ورق پلیمری
– صنایع الکتریکی و الکترونیکی
– قطعات خودرو
– کفش و دمپایی
– نایلون
– سفره
و…

 

افزودنی‌های پی‌وی‌سی PVC
پلی وینیل کلراید (PVC) یک ترموپلاستیک پرکاربرد در میان خانواده پلاستیک‌ها است که تقریباً در تمام زمینه‌های فعالیت انسانی قابل استفاده است. بدون مواد افزودنی، پی‌وی‌سی ماده مفیدی نخواهد بود، اما سازگاری آن با طیف وسیعی از افزودنی ها- برای نرم کردن، رنگ آمیزی، فرآیندپذیرتر یا ماندگاری بیشتر آن، منجر به طیف گسترده ای از کاربردهای بالقوه از آب بندی زیر بدنه خودرو و سقف انعطاف پذیر تا لوله ها و پروفیل های پنجره می شود. محصولات افزودنی PVC می توانند صلب یا انعطاف پذیر، مات یا شفاف، رنگی و عایق یا رسانا باشند. تنها یک پی وی سی وجود ندارد، بلکه یک خانواده کامل از محصولات متناسب با نیازهای هر کاربرد ساخته شده است. برخلاف اکثر ترموپلاستیک های دیگر، اکثر کاربردهای PVC عمری بین ۱۰ تا ۱۰۰ سال دارند.

فرمولاسیون محصولات PVC
قبل از اینکه PVC به محصولات تبدیل شود، باید با طیف وسیعی از افزودنی های خاص ترکیب شود. مواد افزودنی ضروری برای تمام مواد پی وی سی تثبیت کننده ها و روان کننده ها هستند. در مورد PVC انعطاف پذیر، نرم کننده ها نیز ضروری هستند. سایر افزودنی هایی که ممکن است مورد استفاده قرار گیرند عبارت اند از پرکننده ها، کمک فرآیندها، اصلاح کننده های ضربه و رنگدانه ها. مواد افزودنی بر خواص مکانیکی، پایداری نوری و حرارتی، رنگ، شفافیت و خواص الکتریکی محصول تأثیر می‌گذارند.

خرید و فروش افزودنی‌های پلیمری
امروزه شاهد رشد چشمگیر پلیمرها و پلاستیک ها در زندگی انسان هستیم. برای بهبود خواص پلیمرها و توسعه زمینه های کاربردی آن، نیازمند فرمولاسیون تخصصی تر هستیم. به همین دلیل از انواع افزودنی ها در ترکیب پلیمر، برای بهبود خواص و فرآیند پذیری استفاده می کنیم. تولیدکنندگان صنایع مختلف، که نیازمند ارتقاء کیفیت محصولات خود هستند، می توانند از طریق تماس با شرکت پارس نسیم گیلان، که از اولین تامین کنندگان ادتیوهای پلیمر و پی وی سی است، پس از دریافت مشاوره، افزودنی مورد نظر خود را ثبت سفارش کنند.

قیمت ادتیو پی‌وی‌سی
پی وی سی از پرکاربردترین پلاستیک ها است. پلی وینیل کلراید در طیف وسیعی از زمینه های فنی، ساختمان، صنعتی، حمل و نقل، الکتریکی و … استفاده می شود. برای استفاده از PVC در زمینه های مختلف، نیازمند اصلاح فرمولاسیون آن هستیم. بدین منظور از افزودنی های مختلف، نظیر، کمک فرآیندها، اصلاح کننده های ضربه، روان کننده ها، نرم کننده ها و…در ترکیب پی وی سی استفاده می شود. شرکت پارس نسیم گیلان با بیش از ۱۰ سال تجربه در زمینه واردات و تامین کننده انواع افزودنی های پی وی سی از کمپانی های مطرح جهان، آماده ارائه ادتیوهای مختلف با توجه به نیاز مشتریان می باشد. برای اطلاع از قیمت افزودنی های پی وی سی می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

پارس نسیم گیلان

برای دریافت مشاوره و استعلام قیمت می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

مشاوره و ثبت سفارش

محصولات پارس نسیم گیلان

مشاهده تمام محصولات پارس نسیم گیلان