جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

تیتانیوم دی‌‌‌اکسید

تیتانیوم دی‌‌‌اکسید که در صنعت به‌عنوان تیتان نیز شناخته می‌‌‌شود، ماده‌‌‌ای سفید رنگ است که در درجه‌ی اول به‌عنوان یک رنگ زنده در طیف گسترده‌‌‌ای از محصولات استفاده می‌‌‌شود. ویژگی‌‌‌های منحصر‌به‌فرد تیتان، آن را به یک عنصر بسیار مفید و مقاوم در برابر تغییرات آب و هوایی و جلوگیری از سرطان پوست تبدیل می‌‌‌کند. خواص تیتان سبب کاربردهای گسترده این ماده در صنایع مختلف به‌ویژه صنعت پلاستیک شده است.
خرید تیتان بدون واسطه با نازل‌ترین قیمت از شرکت پارس نسیم گیلان انجام می‌‌‌شود.

کاربرد تیتان در صنعت پلاستیک

تمام پلاستیک‌‌‌های ترموست و ترموپلاستیک نظیر پلی‌الفین‌‌‌ها، پلی‌استر، ABS، PVC و… از تیتانیوم دی‌اکسید استفاده می‌‌‌کنند. تیتان را می‌‌‌توان با پودر رزین خشک یا مایع حاوی پلاستی‌‌‌سایزرها ترکیب کرد. همچنین برخی از تولیدکنندگان پلاستیک، تیتان را قبل از استفاده به‌صورت مستربچ فرایند می‌‌‌کنند. تیتانیوم دی‌اکسید دارای قدرت پوشانندگی و رنگ‌‌‌دهی بالایی است به همین دلیل دز مصرف عمومی آن ۵-۳ درصد است.
برای خرید تیتان با پوشانندگی عالی و مقرون به صرفه با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.
گریدهای تیتان مورد استفاده در صنعت پلاستیک دارای اندازه ذرات نسبتاً ریز هستند. معمولاً اندازه ذرات تیتان برای پلاستیک‌‌‌ها ۳/۰-۱۵/۰ میکرومتر است. با گسترش مداوم دامنه‌ی کاربرد محصولات پلاستیکی، بسیاری از محصولات پلاستیکی خارجی، مانند در و پنجره‌‌‌های پلاستیکی، مصالح ساختمانی، لوله و اتصالات، مستربچ و کامپاند و سایر محصولات پلاستیکی فضای باز، نیازمند مقاومت بالا در برابر آب و هوا هستند. تولیدکنندگان برای ایجاد مقاومت در برابر آب‌و‌هوا از تیتان، به‌ویژه تیتان روتایل استفاده می‌‌‌کنند.

  • برای استعلام قیمت تیتان روتایل با ما در تماس باشید.

تیتانیوم دی‌اکسید نقش مهمی در صنعت پلاستیک دارد، همچنین با توسعه سریع صنعت پلاستیک، صنعت تیتان نیز در حال توسعه است. در ادامه کاربرد تیتان در صنعت پلاستیک آورده شده است:

کاربرد تیتان در لوله و اتصالات PVC

پی‌‌‌وی‌‌‌سی مشابه بسیاری از مواد دیگر تحت‌تأثیر هوازدگی قرار می‌‌‌گیرد. عامل محافظ PVC در برابر تغییرات آب‌و‌هوایی را می‌‌‌توان در خود ماده گنجاند. برای مثال در مورد لوله‌‌‌های PVC حفاظت با افزودن phr 5/1 از تیتان به ازای phr 100 رزین PVC حاصل می‌‌‌شود.
متداول‌‌‌ترین عامل محافظتی مورد استفاده در لوله‌‌‌های PVC، تیتان است که بیشتر اشعه ماوراء بنفش و مرئی را جذب می‌‌‌کند، در نتیجه از مولکول‌‌‌های پی‌‌‌وی‌‌‌سی محافظت می‌‌‌کند. برای لوله و اتصالات از تیتان روتایل استفاده می‌‌‌شود، زیرا حفاظت را بهینه می‌‌‌کند، سفیدشدگی (گچ‌‌‌زدگی) را به حداقل می‌‌‌رساند و پراکندگی خوبی را ایجاد می‌‌‌کند.
فروش تیتان روتایل، برندهای معروف کرونوس، لومون و… در شرکت پارس نسیم گیلان انجام می‌‌‌شود.

عوامل مؤثر بر قیمت تیتان

تیتان از منابع و روش‌‌‌های مختلفی تولید می‌‌‌شود. قیمت تیتان با توجه به روش تولید، کمپانی تولیدکننده، خلوص، کیفیت، جذب روغن، قدرت پوشانندگی و … متفاوت است. برای استعلام قیمت تیتان و خرید گرید تیتان مناسب محصول خود با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

اگر این مطلب را دوست داشتید آن را به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

پارس نسیم گیلان

برای دریافت مشاوره و استعلام قیمت می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.