اپتیکال برایتنرها، افزودنی های پرکاربرد در صنعت رنگ و پلاستیک هستند که باعث می شوند پلیمرها سفیدتر و درخشان تر به نظر برسند. دو گونه که به طور گسترده در صنعت استفاده می شود، Optical Brightener OB و Optical Brightener OB1 هستند.
روشن کننده نوری OB و روشن کننده نوری OB1 عوامل روشن کننده ای هستند که اغلب با یکدیگر اشتباه گرفته می شوند. هر دو برای درخشندگی اما بر روی انواع مختلف مواد استفاده می شوند. بنابراین، درک جزئیات و تفاوت های OB و OB1 قبل از انتخاب ضروری است.

تفاوت های OB و OB1

OB و OB1 در جنبه های مختلف متفاوت هستند. در ادامه برخی از تفاوت های اساسی آورده شده است:

1-ساختار شیمیایی

OB و OB1 مواد شیمیایی کاملا متفاوتی هستند.

2_نقطه ذوب؛ OB-1 > OB

نقطه ذوب اپتیکال برایتنر OB، 200 درجه است که از اپتیکال برایتنر OB1 با نقطه ذوب 360 درجه، کمتر است. این تا حد زیادی کاربرد هر دو روشن کننده نوری را تعیین می کند. OB1 را می توان برای پردازش در دمای بالا انتخاب کرد.

3- پراکندگی؛ OB > OB-1

پراکندگی عمدتاً پایداری کاربرد را تعریف می کند. محصولی با پراکندگی خوب اثر سفید کنندگی طولانی مدت خواهد داشت و زردی محصول بسیار کند خواهد بود. پودر OB دارای پراکندگی و پایداری بهتری نسبت به OB-1 است. به همین دلیل توصیه می‌شود که OB در پوشش‌های جوهر استفاده شود، زیرا OB مستعد زردی نیست که ممکن است در  OB-1زود شروع شود.

4-قیمت؛ OB > OB-1

هنگامی که روشن کننده نوری در مقیاس بزرگتر استفاده می شود، قیمت به یک نقطه تعیین کننده در تصمیم گیری در مورد انتخاب تبدیل می شود. OB بسیار گرانتر از OB-1 است. اکثر تولیدکنندگان OB1 را به دلیل ارزان بودن آن به جای OB انتخاب می کنند. با این حال، کاربردهای خاص مانند پوشش‌های خاص جوهر و پلاستیک نرم، برای تولید به OB نیاز دارند.

خلاصه، خرید اپتیکال برایتنر مطلوب

روشن کننده های نوری کاربردهای زیادی دارند. هر دو اپتیکال برایتنر  OB و OB-1 برای مجموعه کاربردهای خود مهم هستند. ویژگی هایی مانند پراکندگی و پایداری از نقطه نظر تجاری سازی قابل توجه است. در نتیجه، OB و OB-1 باید با دقت انتخاب شوند.

شرکت پارس نسیم گیلان می تواند در تامین اپتیکال برایتنر مناسب به شما کمک کند. ما یکی از تامین کنندگان معتبر اپتیکال برایتنر هستیم، که بهترین کیفیت اپتیکال برایتنر را برای پلیمرها، مواد شوینده، پارچه و سایر کاربردها ارائه می دهیم. برای دریافت مشاوره با کارشناسان ما در شرکت پارس نسیم گیلان تماس حاصل فرمایید.